Achievements

Boxing

S.No.
Student Name
Class
Game
Achievements
1
Ayush Yadav
6th
Boxing
School State Gold Medalist
2
Badal Shukla
9th
Boxing
Division Gold Medalist
3
Anuj Rawat
9th
Boxing
Division 3rd Rank
4
Surendra Vishwakarma
9th
Boxing
Open Boxing Championship(Silver Medalist)
4
Surendra Vishwakarma
9th
Boxing
Open Boxing Championship(Silver Medalist)

Fencing

S.No.
Student Name
Class
Game
Achievements
1
Vinod Vishwakarma
9th
Fencing
School State Gold Medalist (Selected For National)

Table Tennis

S.No.
Student Name
Class
Game
Achievements
1
Piyush Sinha
9th
Table Tannis
Participation on District
2
Tanisha nigam
9th
Table Tannis
Participation on District
3
Divyanshu
12th
Table Tannis
Participation on District
4
Kartik sharma
9th
Table Tannis
State Bronze Medalist
5
Rishika Maity
9th
Table Tannis
State Bronze Medalist
6
Ayush Singh
9th
Table Tannis
Participation on District

Badminton

S.No.
Student Name
Class
Game
Achievements
1
Itisha Gupta
12th
Badminton
Silver Medalist (State)
2
Tanya Shrivastav
12th
Badminton
Silver Medalist (State)
3
Tripti
9th
Badminton
Participation on District
4
Mohammad abid
9th
Badminton
Participation on District
5
Anas mansuri
9th
Badminton
Participation on District

Karate

S.No.
Student Name
Class
Game
Achievements
1
Uday Kumar
7th
Karate
District Bronze Medalist
2
Bhavesh Gouswami
7th
Karate
District Bronze Medalist

Kho-Kho

S.No.
Student Name
Class
Game
Achievements
1
Riya Pandey
8th
Kho-Kho
Participation on Division
2
Preeti Singh
7th
Kho-Kho
Participation on Division
3
Shrishti Dandotiya
7th
Kho-Kho
Participation on Division

Cricket

S.No.
Student Name
Class
Game
Achievements
1
Pranav Shrivastav
10th
Cricket
Selected for MP Schools Cricket Team
Music

Congo

S.No.
Student Name
Class
Playing
Instrument
1
Roshan Mahajan
IVth
Congo
-
2
Gaurav
Vth
Congo
-
3
Nitin Chaturvedi
VIth
Congo
-
4
Harsh Vishwakarma
VIth
Congo
-
5
Shubanshu Pandey
VIIth
Congo
-
6
Yash Agree
VIIth
Congo
-
7
Ayush Singh
VIIth
Congo
-
8
Shiv Kumar
VIIIth
Congo
Tabla
9
Rahul Pal
VIIIth
Congo
Tabla
10
Aryan Hathele
VIIIth
Congo
Tabla
11
Gaurav Panthi
VIIIth
Congo
Tabla
12
krishna Sharma
VIIIth
Congo
Tabla
13
Ankit Parmar
VIIIth
Congo
Tabla
14
Hridayansh
IInd
-
Tabla
15
Bhavesh Patil
IIIrd
-
Tabla
16
Gaurav Parmar
IIIrd
-
Tabla
17
Vikas Shrivastava
IIIrd
-
Tabla
18
Gaurav Solanki
IIIrd
-
Tabla
19
Ankit Saini
IVrth
-
Tabla
20
Sujoy
Vth
-
Tabla
21
Durgesh Nagiya
Vth
-
Tabla
22
Nitin Chaturvedi
VIth
-
Tabla
23
Harsh Vishwakarma
VIth
-
Tabla
24
Divyansh Sharma
VIth
-
Tabla
25
Mansi Shrivastava
VIth
-
Tabla
26
Akshita Yadav
IVth
Harmonium
-
27
Arushi Yadav
IVth
Harmonium
-
28
Vaishali Chalcholia
IVth
Harmonium
-
29
Siddhi Jatav
IVth
Harmonium
-
30
Mansi Sharma
IVth
Harmonium
-
31
Samiksha Singh
IVth
Harmonium
-
32
Shubhi Shukla
IVth
Harmonium
-
33
Paridhi Pandey
IVth
Harmonium
-
34
Riya Singh
Vth
Harmonium
-
35
Arya Khare
Vth
Harmonium
-
36
Aduti Jhapliyal
VIth
Harmonium
-
37
Hikita Singh
VIIth
Harmonium
-
38
Shrishti Dandotiya
VIIth
Harmonium
-